Ako si vybrať správny pilník na nechty?

Ako si vybrať správny pilník na nechty?

Na tvarovanie nechtov si potrebujete vybrať naozaj správny pilník. V súčasnosti je na trhu obrovský výber, nie je preto prekvapujúce, že je ťažké rozhodnúť sa pre ten správny, ktorý nechty nezničí, ale naopak pomôže ich šetrne vytvarovať.

Neviete ktoré tvary pilníkov načo slúžia, alebo čo znamenajú čísla na pilníkoch? Ste začiatočník a nie ste si istý či pilník s ktorým ste tvarovali prírodné nechty sa hodí aj na tvarovanie predĺžených nechtov? V tomto článku Vám odpovieme na všetky otázky!

Aké sú typy pilníkov na nechty?

Kovové - je to pôvodné ( už zastaralé ) riešenie pilníka. Väčšinou bol súčasťou súprav na starostlivosť o ruky. V súčasnosti sa vyskytuje aj v sortimente rôznych drogérií, ale nie je príliš obľúbený. Prečo? Hlavným dôvodom odklonu od používania kovových pilníkov je to, že poškodzujú nechtovú platničku, narušia jej jemnú štruktúru, čo spôsobuje, že je neskôr náchylná na štiepenie a praskanie. Aké sú výhody? Kovový pilník je veľmi odolný, ale jej dezinfekcia je obtiažna.

Sklenené - pilníky tohto typu sú vynikajúce na domáce použivanie. Prečo? Sú jemné a presné, vďaka tomu nepoškodzujú platničku ako kovový pilník. Práca s gélovou, alebo akrylovou hmotou nie je doporučená vzhľadom na ich jemnú zrnitosť. Sklenený pilník môže ľahko prasknúť, preto s ním treba zaobchádzať opatrne.

Papierové - sú najobľúbenejším typom pilníkov. Sú trvácne a majú obrovské spektrum zrnitosti s ktorého si každá nechtárka vyberie ten správny typ. Hodia sa ako na prírodné nechty tak aj na umelé nechty a tvarovanie gélovej, gél lakovej aj akrylovej hmoty. Sú lacné a dá sa ich ľahko dezinfikovať, ale nie veľa krát.

Brúsky na nechty - v poslednom čase veľmi obľúbené a časté riešenie na ošetrenie nechtov. S brúskou sa dá pracovať s prírodnými nechtami, ale bez problémov a rýchlo sa dá odstrániť aj gélová, alebo akrylová hmota, prípadne kožtičky okolo nechtov. Veľkým plusom sú rôzne funkcie brúsky a nespočetné množstvo frézok, ktoré sa dajú použiť na rôzne účely.

Čo je to gradácia?

Na papierových pilníkoch sú uvedené čísla. Jedná sa o gradáciu, čiže zrnitosť pilníka. Pilník treba vybrať podľa účelu, tie jemnejšie slúžia na prácu s prírodnou nechtovou platničkou, drsné sú vhodné na gélovú a akrylovú hmotu. V praxi čísla opisujú koľko je zrniek na 1cm2 pilníka. Čo to znamená? čím menej zrniečok, tým drsnejší pilník.

Zrnitosť 80 až 100 - slúži na odstránenie gélovej, akrylovej hmoty alebo tipov na nechty. Treba však dávať pozor, nakoľko nesprávne používanie môže poškodiť prírodnú nechtovú platničku.

Zrnitosť 120 až 180 - najobľúbenejšia zrnitosť. Slúži na skracovanie a tvarovanie prírodných aj umelých nechtov.

Zrnitosť 240 až 500 - slúži na jemné tvarovanie gélovej hmoty, alebo na zmatnenie nechtovej platničky.

Zrnitosť 600 - je skôr leštička na jemnú prácu s prírodnými nechtami.

Je rozhodujúci tvar pilníka?

Tvar pilníka nemá vplyv na stav nechtov, ale výber správneho typu vie veľmi uľahčiť pilníkovanie. Je to predovšetkým na Vašom rozhodnutí, ktorý tvar Vám sadne najviac, ale existuje triedenie, ktoré môže uľahčiť výber správneho produktu :

Rovný - je najvhodnejší na skracovanie a tvarovanie nechtov a hmoty.

Banán - uľahčuje prácu pri kožtičkách. Jeho ohnutý tvar umožní dostať sa do najnedostupnejších miest nechtovej platničky.

Pôlmesiačik - kombinácia rovného a banánového tvaru. Je veľmi univerzálny a vhodný pri manikúre na vlastnej ruke.

Blok - na vyrovnávanie prírodných nechtov a ich zmatnenie.

Veríme, že sme Vám týmto článkom pomohli pri výbere správneho produktu a rozšírili ste si svoje vedomosti.

 

Odoslať článok známemu   Vytlačiť

Produkty