Ako si vybrať brúsku na nechty?

Ako si vybrať brúsku na nechty?

Stojíte pred výberom brúsky, ale neviete, ktorý model zvoliť? Napísali sme tento článok aby sme uľahčili nákup zariadenia, ktoré dokonale splní všetky vaše očakávania. Povieme vám, na čo sa sústrediť pri hľadaní správneho pomocníka.

Výhody a nevýhody brúsky na nechty

Brúska na nechty má ako každé zariadenie svoje výhody aj nevýhody. Rozhodli sme sa ich spísať, aby sme vám zhrnuli všetko, čo môžete od tejto pomôcky očakávať.

Medzi výhody patrí predovšetkým úspora času a uľahčenie aplikácie manikúry. Vďaka brúske na nechty rýchlo odstránite modeláciu, zmatníte nechty alebo odstránite kožtičky okolo nechtov.

Aké sú teda nevýhody? Jedným z nich je prach, ktorý sa uvoľňuje počas práce s brúskou, dá sa však ľahko eliminovať pomocou odsávačky prachu. Ďalšou nevýhodou môže byť nedostatok zručností. Osoba bez skúseností pri prvom "dobrodružstve" s brúskou, môže nechtiac poškodiť nechtovú platničku.

Kde bude používaná brúska?

Brúska na nechty je veľmi obľúbená v okruhu žien, ktoré pravidelne vykonávajú manikúru. Predovšetkým stojí za to premýšľať o tom na čo budeme používať brúsku na nechty, či chceme odstraňovať gél lak, gél, akryl, kožtičky, alebo pripraviť nechty na manikúru. Výber správneho modelu tiež závisí od podmienok v ktorých ho budme použivať. Pre domáce používanie stačí aj slabší model, s ktorým bez problémov odstránime modeláciu, alebo pripravíme nechty na manikúru. Brúska s väčším výkonom bude vhodná na používanie v profesionálnom kozmetickom salóne.

Akým vlastnostiam brúsky venovať pozornosť?

Výkon. Tento parameter je najdôležitejší a rozhoduje o tom v akom kde môžeme zariadenie používať. Ak ho plánujete používať len doma, môžete si vybrať brúsku s menším výkonom do 35 W. Ak si chcete zvoliť zariadenie na profesionálne použitie, mali by ste hľadať prístroj s výkonom okolo 40W-45W.

Otáčky. Pre prácu s gélom, gél lakom, akrylom vyberte zariadenie, ktoré má najmenej 20 000 - 30 000 otáčok za minútu. Pre prácu s prírodnými nechtami stačí aj brúska s nižšími otáčkami. Najlepšie sú prístroje u ktorých môžete regulovať rýchlosť podľa svojich potrieb.

Práca pomocou pedála. Je to veľmi pohodlné riešenie, ktorému stojí za to venovať pozornosť pri výbere zariadenia. Vďaka tomuto riešeniu nemusíte prestávať pracovať ako pri ručnej regulácií, vypínaní a zapínaní prístroja.

Brúsne pero / hlavica. Oplatí sa investovať do brúsky, ktorá má pero s funkciou twist-lock, ktorá umožňuje rýchlu výmenu frézok.

Nastavenie smeru otáčania. Je to veľmi užitočná funkcia, ktorá uľahčuje prácu s brúskou.

Hlasitosť. Je vlastnosť, ktorá zaručí pohodlie pri práci, najmä keď prístroj používame profesionálne a často.

Veľkosť a váha. To sú vlastnosti, ktoré sú dôležité najmä pre nechtárky, ktoré dochádzajú za svojimi zákazníkmi. V ich prípade bude najlepšia voľba malej a ľahkej brúsky pre pohodlný prevoz zo salónu do domu klienta.

Ergonomická rukoväť. Pohodlné používanie ovplyvňuje aj to, ako je rukoväť skonštruovaná. Musí byť stabilná a musí dobre ležať v ruke.

Veríme, že sa nám súpis týchto informácií Vám pomôže pri výbere správneho zariadenia. Pokiaľ by ste nemali istotu, tak nás kontaktujte a my Vám ochotne poradíme.

Odoslať článok známemu   Vytlačiť

Produkty